Vrh C - Cvalíci Caparti :narozen 11.7.2013

24.11.2013

Po trochu delší odmlce , která byla naplněná čekáním na nové majitele pro Rykyho , cvičením a hraním si se opět ozýváme. Ryky už má novou smečku  , tentokráte odjet do rodiny , která má s CBR zkušenosti , protože doma mají 13 -letého pejska Toryho . Doufám , že tam nebude dělat ostudu a i on se zapojí do normálního chodu lidské smečky.


Tím celý náš příběh o Capartech končí. Doufám , že všichni skončily tam , kam patřily a kam sednou jak pozadí na hrnec .Rozhodně nekončíme se sledováním jejich osudu , neustále nám chodí maily a zprávy z nových domovů a nakonec i malá Cassey zůstala doma , tak jejich růst a pokroky mám víc než z první ruky . Všechny novinky už budeme dávat do aktualit. Přejeme všem Hofionkům , hodně štěstí , zdraví , lásky a život plný práce radosti a zábavy , jejich rodinám co nejméně roztrhaných bot a kabelek, ať jim přinášejí jen šťastné okamžiky , bez trápení a smůly.Děkuji za celý vrh Monice , která se o štěňata starala , vypiplala je , a dala jim základ socializace a lásky do života , jejímu manželovi , že trpěl moje časté návštěvy , Honzíkovi za pomoc s fotografováním , všem , kdo pomáhal sdílet inzeráty a hledat rodiny , kam by se naši medvídci hodili, všem , kdo nám fandí a drží palce.

Děkujeme

13.10.2013

Doma je neustále volný kluk Cedryk , kterému se říká také Ryky .Rozhodně u nás nezahálí . Doma je na dvoře s maminku a tetou Cyndy, s Monikou chodí na výlety do městy a v neděli chodíme všichni cvičit na louku . Musím se pochválit , že jen z legrace jsem vzala na cvičení kachničku , že se děcka : Ryky i Casey seznámí s pernatou a jaké bylo naše překvapení , kdy ji rychle a přesně našli i v tašce a hned věděli , co s ní. Casey sice brala kachnu jak "prase cvičky" , to je za hlavu, ale měla tendenci ji přinést a Ryky dokonce zkusil i regulérní uchop celou tlamičkou a taktéž téměř dokončil aport . Jsem ráda , že oba prokázali radost z práce , chuť aportovat a přenášet/ přinášet pernatou zvěř a to všechno ve stáří 3 měsíců . Na střelbu s poplašňáku neměli žádnou reakci a tak jsme zkusili povely sedni , lehni , k nože a podobně . Ryky pořád ještě čeká na svou rodinku, nejlépe se vztahem k lovecké práci , ale není podmínkou , myslím si , že z jakékoliv činnosti bude nadšený . Není absolutně plachý , netrpí bázlivostí , naopak , dokáže si i pěkně zaštěkat. Více fotek z nedělního cvičení :

 

Dneska také zveřejníme část mailíku od Alvinka :
"Alvin je neskutečně inteligentní a pracovitý , zvládá povel ke mě ,,,,přijde i na písknutí,,,,sední - úplně s přehledem, trénujeme i lehni,,,,
Zůstaň ještě neumím,,,spíš musím vyčíst jak se to naučit :-))) no a taky si musím nastudovat něco o aportu :-)
to také zatím nevím jak vysvětlit,,,,
Strach z aut a cizího už nemá,,,,chodí mě sebevědomě vyprovázet k bráně ,,,,na vodítku už taky lepší,,,,,včera jsme ho pozorovali, ta chůze, ta elegance , no nádhera,,,,,,tak nějak uvnitř v sobě cítím , že to bude vztah plný hojnosti ,,,,,ať už zážitky, láska, radost no prostě vše,,,,
Samozřejmě , že se už i jako hlídač projevuje,,,,,,"
 
Samozřejmě nám chodí maily i od ostatních Hofionků , jak bude čas , budeme postupně doplňovat:o))
 

6.10.2013

Jen pár dní po - teď už Goji , od nás odjel i Caspík, doma zůstává poslední bojovník a čekatel na novou rodinu -- Cedryk neboli Ryky . Od obou "uprchlíků " nám přišly maily a tak část z nich vyjímám a dávám k nahlédnutí :

Paní od Goji píše  :

"Myslím, že se daří vše dle plánu, chodíme 2krát denně na procházku, zatím se dost bojí hlasitějších zvuků, pejsků a tak obecně je dost nejistá. Už pozná vchod od zahrady, tak už běží z procházky a je spokojená, že je doma. .Jinak vypadá spokojeně, pořád se s námi mazlí a je veselá. Teď akorát chrupe vedle gauče a zdá se jí asi do pejskách, podle toho co ve spánku dělá, venčíme na zahradě co to jen jde, tak snad brzy zjistí, že venku je to lepší:-)."

... a ještě zpráva od Caspíka :

"První noc Caspík přežil bez jediného zakňourání a jen s jednou čurací nehodou...
Je skvělý!!! Včera jsme byli na dvou procházkách a na to že jsme s ním byli poprvé tak poslouchal jako hodinky až nás ostatní pejskaři zastavovali jak to že je to štěňátko tak skvěle vycvičené... Je moc hodný od včerejška se nehne Caspík od Davči a Davča od Caspíka... Davča už si naplánoval, že do školky jde zítra jen s Caspíkem... Tak jsem zvědavá jak to dopadne...."

Už se těším , až budu dávat na web první zprávu od Cedryka :o))) 

2.10.2013

Nahrává slíbenou tabulku s přehledem štěňat, které se kam dostalo a jak daleko je od nás zavál vítr. V tabulce jsou i prozatím volní kluci , kteří se těší na foto ze svou rodinou :o))

1.10.2013

S koncem září od nás odjela i poslední holčička Cake , slaďoučký a divoký koláček, který se ale ode dneška jmenuje Goja . Šla do rodiny zkušených kynologů a milovníků psů , tak doufám, že se tam bude mít , jak nejlépe to jde . V přípravě je tabulka s přehledem nových domovů našich Hofionků . Doma tím pádem zůstávají poslední dva kluci :

Něco málo ke klukům :

Cedryk - Ryky - drobnější kluk , ale souměrné postavy . Má krásně vyváženou povahu , není ani plachý, ani nezávislý  , ve všech situacích se rychle orientuje a nikde se nebojí . Má výborný kontakt s lidmi , ale zároveň dokáže být i ostražitý , když něco zahlédne v dálce , hned to hlásí .Bez reakce na střelbu s vrozenou chutí aportovat . Myslím si , že by byl vhodný k aktivním lidem , nejlépe s pracovním zaměřením . Moc se těší na svou rodinu , potřeboval by pomalinku začít pracovat a rozvíjet své vrozené vlohy .

Cedryk

Caspy- Kaspíček . Mohutný pejsek , který pravděpodobně ani v životě nebude žádný drobek :o)) Povahou po mamince , s vrozenou chutí pro aport po tatínkovi, bez reakcí na střelbu . Klidnější jak Ryky , vyhledává kontakt s lidmi , nebojí se , ale není tak samozřejmě bezprostřední jak Ryk. Krásně slyší na jméno , má moc hezké přivolání , založením je spíš pohodář. Pejsek byl dlouho zadán , bohužel nebude vhodný do chovu , takže zůstal doma . Hodit se  bude  k lidem , kteří chtějí většího psa jako domácího parťáka a na jakékoliv pracovní využití . Všichni mají velmi citlivý nos ( piškot najdou i v plastové krabici)

Casper

Oba kluci jsou volní , novým zájemcům můžeme nabídnout zodpovězení jejich otázek jak telefonem , mailem, tak je samozřejmě vítána osobní návštěva s možností prohlédnout si pejsky , poptat se na všechny podrobnosti z jejich života, podívat se na mámu.Kluci se na vás už těší :o)))

 

29.9.2013

Za námi je další týden, a já tu mám čerstvé zprávy z naší pomalinku se zmenšující smečky. První kratší fejetonek o odjezdu Rézy,nám poslala Monika a tak kopíruji z mailu.  Nejen , že od nás odjela zatím nejdále , ale s paní Olgou jsme strávili tři příjemné dny.

 „Kak Rezinochka odjechala v Rossiju“ 
„Když jsem v červenci odepisovala na jednoduchý dotaz od paní veterinářky z Petrohradu, tak jsem si říkala, že z tohoto mráčku asi nezaprší. Jenže … Na moji odpověď přišla její odpověď a další dotaz a tak pořád dál, až padlo koncem srpna rozhodnutí, že si pro štěňátko osobně přijede. Chtěla fenečku, výběr se postupně zužoval až jsme se domluvily na Rézince. Postupně jsme během srpna a září řešily nutné doklady k vývozu a plánovaly cestu, aby to bylo co nejjednodušší. 
A tak v úterý, či spíš ve středu v noci (letadlo do Vídně mělo zpoždění , tudíž nestihla vlak) jsme ji s manželem vyzvedli u vlaku a ubytovali u nás na chalupě, kde pak měla možnost se s Rézinkou seznámit, či spíš Rézy s ní, aby potom zvládla náročnou cestu zpět. Zdá se, že si obě padly do oka, zprvu si samozřejmě Rézy v novém prostředí nebyla jistá, ale druhý den to již bylo lepší. Celou noc krásně spinkala na dečce na zemi. 
Ve středu jsme si s Olgou předaly veškeré dokumenty, vysvětlily si vše potřebné, popovídaly o všem možném. Ani jsem netušila, jak mi ta ruština, kterou jsem se učila sice 9 let, ale dalších 25 nepoužila, docela půjde. A když to nešlo rusky, tak česky či anglicky. Ve čtvrtek jsem vzala Olgu k nám domů, ať se podívá i na ostatní štěňátka, na jejich hry s mámou i na druhou fenku Cindy, prostě na místo, kde Rézy vyrostla. Přijela i Simča s Kejsinkou, tak bylo hnedle na zahradě 7 hnědých medvídků. Krásně si spolu pohráli, zrovna jsem je všechny nakrmila a za večerního šera Olgu odvezla zpátky na chalupu. Nemám ráda loučení, tak jsem raději zvolila rychlou formu, zamáčkla slzu … a moc Vám holky přeji, ať spolu máte krásný život. Jak jsem Olgu za ty dva dny poznala, jsem si tím jistá. V pátek je pak manžel odvezl na vlak směr Vídeň. 
V pátek večer a v neděli jsem od Olgy dostala dvě SMS. Ta páteční oznamovala, že šťastně dorazily do Vídně na letiště, cesta vlakem proběhla naprosto bez problémů, ale večer že byla Rezinka hodně smutná. Druhá nedělní zpráva byla již ze Saint-Petersburgu, také let zvládla Rezy na jedničku a teď si začíná pomalinku zvykat v novém prostředí. Držím palce.“ 
Určitě si s Olgou dál budeme psát a navážeme na náš poslední 36. e-mail. Pak Vám jistě podám zprávu, jak se má Rézinka v Rusku.

Ostatní majitelé nám určitě taky píší a posílají fotky a hned , jak bude víc času , uspořádáme je a uděláme novou galerii našich Hofionků v nových domovech. Zatím všem děkujeme, myslíme na vás a držíme palce !!!

Doma tím pádem zůstává stále Cake , která je ale v tento okamžik předběžně zadaná  a kluci - Casper a Cedryk -Ryky. Aby štěňata u nás jen nezahálela , a nepromeškala se vzácná chvíle , kdy jsou neskutečně tvární a rychle se učí , chodím na procházky okolo cesty , aby si zvykali na ruch města ( nevíme , kde se dostanou ), auta, motorky  a  jiné běžné záležitosti. Také jsme je vzali na cvičení na rozlehlou louku. Vyzkoušeli si tu přivolání jak na jméno , tak pomocí píšťalky, střelbu ( bez reakce :o))) , aportování atrapy bažanta a pod . Kluci zvládly vše na jedničku ( samo vzhledem k věku ) , o aport měli zájem , hned brali do tlamičky, krásně , plnou mordou , drželi , nepouštěli , no prostě šikulky . Na cvičení se po mateřské protáhla i jejich máma , která taky překvapila krásně vypracovanou vlečkou a teta Týfová, která si zopákla pernatou a vyzkoušela srstnatou , napoprvé také mile překvapila .  A aby nás nebylo málo , přidala se i Casey , která ale aportovala jako skrytá blondýna jen růžovou kačabu :o)) Hold má holka svůj vkus :o)) Celé dopoledne bylo nádherné , počasí nám vyšlo a my si užívali snad posledních společných chvil.

22.9.2013

Po trochu hektickém týdnu , kdy byla všechny štěňátka podruhé očkována a odčervena , od nás odešel druhý trojlístek mladých Hofionků. Rézy odjela se svou paničkou Olgou , Alvin až na druhý konec republiky a Caira do Zlína . Těšíme se na nové zprávy z domova :o)) Bohužel díky tomu , že nás dvorní fotograf - já - je mírně sklerotický a zapomíná fotografický batoh doma  , z loučení s holkami vznikla jen jedna fotka :o))

Rézy a Olga se loučí s holkami
 
Doma tím pádem zůstávají poslední tři pejsci. Holčička Cake , náš divoký koláček :o)) kluk Cedryk - Ryky , který se začíná pomalinku vybarvovat a z nenápadného klučíka roste pěkný čertík a Casper , mohutný pes , klidné povahy . Všichni tři jsou volní k zadání. Protože je nesmírně důležité , aby pejsci v tomto věku začínali pomalinku poznávat i okolní svět , nejen bezpečí rodné zahrady , vyrazili jsme s nimi na Klubovou výstavu do Oslavan, podpořit jejich strejdu Benjika  . Smečka je ještě pořád dost veliká a tak jsme je rozdělili. Casper šel na socializační procházku z Eričkou po Vsetíně a Cake( Kejka) a Cedryk ( Ryky) jeli s námi i s Casey(Kejsy) a jejich tetou Týfovou. Z počátku byli trochu zaražení , tolik pejsků , lidí , a vzruchů ještě neviděli. Jen Cedryk se tvářil , že už teď mu patří svět :o)) Už cesta autem pro ně byla novinka , ale všechno zvládli na jedničku . Po chvilce rozkoukání začali pomalinku řádit , došlo na sourozenecké škorpení , poznávání nových kamarádů i seznamování s cizími lidmi. V poledne si chvilku zdřímli v kennelce , aby nabrali sílu k odpoledním lumpárnám , kdy vylili kafe , posbírali šišky , a seznámili se s miniaportíkem . Ten jim okamžitě padnul do tlamičky a jako rození aportéři hned věděli , co s ním :o)))   Celý den jsme strávili v příjemné atmosféře , mezi super kamarády a jejich pejsky , fandili jsme , drželi palce , prostě jsme si výstavu super užily. .... a i naše fandění dopadlo dobře , Benji si odvezl titul CAC :o)) Gratulujeme , nejen jemu , ale i jeho spolusmečkovnici Boře a všem CBR , kteří se zúčastnili a obnesli si pěkný posudek , nejlépe ještě korunovaný úspěchem .Bohužel , díky hlídání smečky jsem stihla nafotit jen pár prvních pejsků v kruhu .

17.9.2013

Protože na našem dvorečku je všechno téměř beze změny , nepočítáme - li , že většina capartů už má okolo , nebo přes 10 kg :o)) ztrácejí štěněčí ochmýření a jejich uvítací komando by povalilo i slona , začneme dnešní aktualizaci z jiného soudku. Přicházejí první zprávy od pejsků, kteří jsou už u nových rodin . Casey ( Kejsy) Cute Cassie from Hofion - holka s růžovým obojkem ,  je v novém domově ve smečce Chesapeaků a pomalinku se začíná začleňovat . Její stěhování proběhlo naprosto bez problémů, nekonalo se žádné tesknění , ani plakání po starém domově . Možná i proto , že od svého rodiště není opravdu daleko a své majitele zná téměř od narození :o))) Ale dost o Casey, brzy se o ní dozvíme více na aktualizaci našich stránek. Stejná spokojenost je hlášená i od Týnky - Claris Clementine from Hofion - bílé holky. Od majitelky z Prahy došel mailík , MMS i video . Citace z mailu

"Je úžasná, a každý den se mnou v práci. 
Hryže a čurá všude a pak se podívá tím lidským pohledem "....a je to! "
 
Poslední z trojlístku štěňátek v nových domovech je kaštánek Kouďák : Conker Cody from Hofion- modrý pejsek . Odstěhoval se do Třince a podle hlášení i on všechno zvládá na jedničku.Mailík od Codyho :
 
Cody je velký šikula. Velice dobře se zaběhl do chodu naší domácnosti. Zvládá již několik povelů. V boudě se mu taky líbí a jak říká manžel " Už vím, kdo je tu vůdce smečky :) " Vypadá to, že cvičák budu mít na starost já, ale vzhledem k tomu jaký šikula to je, nemám obavy.

 

Fotky od nových majitel se otevřou po kliknutí na jméno .
Dneska se na dlouhou cestu od nás chystá Rézy : Cranberry Crazy from Hofion - fialová holka. Pojede k paní veterinářce až do vzdáleného Saint -Petersburgu.O víkendu jsem měla poslední možnost se s ní rozloučit a pomazlit se . Koncem týdne se do nových domovů vypraví ještě Caira ( Kajra) a Alvin . Takže na příští víkendové focení bude smečka už poloviční . Přejeme všem našim Hofionkům hodně štěstí na cesty , milující majitele a co nejméně problémů ve společném životě . Zamáváme šátečkem , skryjeme slzu v koutku oka a těšíme se , že i poslední trojlístek doma si najde svoji rodinu . Držte palce . 
 

9.9.2013

Podle slibů budeme dneska méně povídat, více prohlížet fotografie :o)) Neděli jsem strávila ve smečce Hofionků, tentokráte pro jistotu se dvěma fotoaparáty :o)) Hnědí chesapeaci  už vůbec nevypadají jako drobečci , spíš jako medvídci a rychlost dokáží vyvinout jako motorová myš . Také více jak polovina fotek šla do koše, protože na nich byla jen hnědá čmouha , v lepším případě konec ocásku . I tak se pár podařilo . Doma je ještě šest medvědů s Cibulkou . Jednotlivé foto galerie se vám otevřou po kliknutí na jméno pejska .Rézy čeká dlouhá cesta, je z ní čím dál tím pěknější holka a na zádech ji raší tlustý pruh nádherné , pevné a mastné srsti . Myslím , že z ní budou mít doma radost. Caira je strašný miláček , jde jako kamarádka do rodiny a opravdu si myslím , že s ní bude mazlíček . Vždycky , když si sednu na zem , mám ji během pár chvil na klíně a dokonce mi tam v jeden okamžik blaženě usnula . Alvinek je milý pejsek , moc pěkně stavěný , také miluje kontakt s lidmi a rád laškuje s maminkou . Tihle tři jsou u nás ale jen dočasně a v brzké době se rozjedou do nových domovů.

Caira, Alvin a Rézy

 Doma zatím zůstává Caspy (Kaspík) , mohutný pejsek, který už dneska má hodně přes 8 kilo :o)) Pravděpodobně celý táta :o)). 

Cedryk ( Ryky) se začíná vybarvovat :o)) trochu se mu vytáhly nožičky a tak už není tak drobný , jak se zpočátku jevil. Rozhodně ale nebude veliký jako Caspík , nebo Alvin. Je hravý , mazlivý a v kontaktu s ostatními pejsky klidný a vyrovnaný . Cake ( Kejka) je malinký ďáblík , na masce jí prosvítá čím dál tím tmavější barva , a v očích jí hrají všichni rarášci, at už se honí s maminkou , prchá s ukořistěnou hračkou , nebo mizí z vyhrazeného výběhu :o)) Všechny fotografie jsou uloženy ve fotogalerii , kde si můžete najít jednak podle jednotlivých jmen , pak společné a nakonec i pár videí .

6.9.2013

 . Nové fotografie budou až po víkendu a tak jen menší rekapitulace . Týnka , Kouďák i Kejsy už jsou v nových domovech. Kaira, Rézy a Alvin ještě nějaký ten den u nás počkají , ale v nových domovech se pro ně už chystají pelíšky , boudičky , misky a podobně. Nebojte se , fotky budou :o))Kaspík má zájemce , který se během 10 dní rozmyslí, takže je jen rezervován. Tím pádem jsou volní hlavně Ryky a Kejka. Pár slov o nich .

Ryky , nebo taky Cedryk je pejsek menší kostry a delšího rámce . Asi z něj nebude výstavní lev salonů, ale na druhé straně , já si brala svého prvního CBR Benjinka jako vysloveně nevhodného na výstavy ( bílé znaky ) a je šampionek tří států :o))) a moje láska už na celých 10 let . Má velice klidnou a skoro nenápadnou povahu . To znamená , že nikde není první , ani poslední , není ho nejvíce slyšet a neúčastní se všech tahanic a štěněčích rvaček , ale to neznamená , že by mu chyběl temperament , sebevědomí nebo radost ze života . Bude vhodný k lidem , kteří s ním budou dělat dlouhé procházky , nějaký psí sport , aportovat , chodit cvičit a stane se součástí jejich rodiny. Rozhodně ho nechceme dát jen na hlídání objektu . Potřebuje kontakt s rodinou , práci a zábavu

Cake je moc pěkná fenka , tmavě hnědé barvy - také se jmenuje Caramel Coffi , což mluví za mnoho . Má moc pěkné tělíčko , krásnou jemnou hlavu , prostě exteriérově špička vrhu . Povahou je to ďáblík , nezkrotný temperament a na rozdíl od Rykyho je jí všude plno. Kde se něco děje , tam je Cake - Kejka . Bude se hodit pro pána , který s ní bude hodně pracovat. zaměstná ji , a dá jejímu temperamentu smysl, bude s ní mít trpělivost a přirozenou autoritu . Rozhodně se nehodí jen na strážení objektu , dětem na hraní , nebo jako postelový povaleč. Naranžovaná na pohovce by pravděpodobně trpěla .  Určitě ji vidím někde v terénu , běhat , pracovat , plavat .

Oba pejsci jsou volní k zadání . Na budoucí majitele neklademe žádné přehnané nároky , nechceme , aby pes byl vidět na výstavách , nebo zkouškách za každou cenu , jen si přejeme být občas v kontaktu , vědět novinky okolo našich Hofionků a přejeme jim , aby zapadli do rodin jako jejich nedílné součásti . Pokud budou mít spokojený život , budeme spokojení i my.

Rodokmen štěňátek k nahlédnutí zde

3.9.2013

Mezi zadané pejsky se přidává i Alvinek. Zůstávají Ryky , Kaspr a Kejka . Poslední šťastny trojlístek :o)))

2.9.2013

Prodloužené prázdniny u nás mají holky Rézinka a Kajra , které sice už mají své nové rodiny , ale ještě si musí počkat pár dní , než se pro ne nachystá nový domov . Doma ještě pořád zůstávají a po nové společnosti touží :

Ryky , nebo taky Sajmon , Cedryk , nebo jak chcete . Drobnější pejsek , delšího rámce , ve všem průměrný . Což je ale dobře , není ani i dominantní , ani bázlivý , ani divoký , ani apatický, ani anděl ani ďábel , prostě ideální společník pro pána , který s ním bude chtít cvičit, hrát si , a mít jej rád. Obě varlátka už má sestouplá.

Kameron, Ron, Kelvin, Kevin a nebo jak mu říkáme my , Alvin. Vyšší pejsek , krásné atletické postavy . Temperamentní , ale stejně tak mazlivý .Jeden s pejsků, který vždy skončí u někoho na klíně a pak se rád nechává rozmazlovat . Krásně vyvážená povaha .Obě varlátka už má sestouplá.

Poslední z trojlístku pejsků :Kaspr, Kaspík , Kaspy, mohutnější pejsek , který se rád hlásí o své . Má větší postavu , pěkně osvalený, na zádech mu raší už dospělá , Chesapeačí srst , takže už přestává vypadat jak něžné kuřátko. Pejsek je předběžně rezervován, pokud se ale budoucí majitelé rozmyslí , bude i nadála v nabídce .

Jediná a poslední volná holka. Nádherný exteriér, kouzelná karamelově hnědá barvička, vyvážené tělo , hustá srst , pěkná , jemná hlava. Moc pěkný vzhled je ale ve stejné míře doplněn i temperamentem. Je takový anděl s ďáblem v těle . Chvilku nevydrží na místě , neustále něco zkoumá, nějaké dlouhá mazlení a rozjímání ji nebaví. Bude z ní osobnost  která se správným vedením může dokázat hodně . Hodí se pro pána , která dokáže její kotel plný páry proměnit na hybnou sílu, dá jí smysl života , zaměstná ji :o)) Za to ho bude milovat .

Tím dnešní představování čtyřlístku končí . Hledají se rodiny, páníčci , kamarádi , kteří je budou milovat takoví , jací jsou , s jejich přednostmi i v okamžicích , kdy by mohli zlobit. Teď je ta správná chvíle , kdy se bez problémů odloučí od své dosavadní rodiny a odejdou do světa bez tesknění a rychle si zvyknou :o)) Stejně , jako nám to ze všech nových domovů potvrdili Týna, Kouďák i Kejsynka :o))

1.9.2013

První zářijový den nejen končí prázdniny , ale také pobyt naší Týnky u sourozenců a maminky . odjela od nás s paní Janou do  Prahy . Doma pořád ještě zůstávají kluci : Caspík , Alvin, Ryky a z holek Cake a Caira.  Ostatní štěňata jsou buď rezervované  , nebo zadaná a jen dočasně čekají doma , než si pro ně noví majitelé přijedou. Ahoj Týnko , Klementýnko , doufám , že se budeš mít v Praze báječně , budeš dělat doma jen radost a někde se jistě uvidíme :o))

31.8.2013

Dneska jsem tu konečně se slíbenou aktualizací :o)) Capartíci už jsou spíše Cvalíci a všichni se mají čile k světu . Jejich hry začínají být rychlejší , dravější a udržet je chvilku v klidu , čím dál větší problém . Hold zdravá štěňátka . Včera se na potomky svého psa Galíka přijela podívat  Blanka a dovezla jim pytel plný plyšových králíků . Víc radosti jim snad už ani nemohla udělat . Králíci byli  v momentě po celé zahradě , pejsci předvedli vrozenou chuť aportovat .... ale taky párat , přenášet , přetahovat , prostě dělat všechny možné blbůstky. Občas se k nim přidala i jejich máma Brixie. Byla ráda , že je s nimi už i kus legrace a že po ní nechtějí pořád jen mlíčko .

V podstatě už je odstavila , protože jejich zoubky , toho času jako jehličky, by z ní brzy udělali jehelníček . Tím budou moci velmi záhy odejít první šťastlivci do nových domovů. .  Už jsou také očkovaní a tetovaní , takže jen sbalit batůžek a můžou fičet :o))) Prvenství si tentokrát zasloužil modrý kluk - Kouďák , který už má svoji novou rodinu.Těšíme se na zprávy z domova.

Ještě než od nás odjel ,zkusili jsme si všech devět naposledy vyfotit pohromadě a můžu říct, že příště dřív vyfotíme stádo lučních kobylek. Taktéž pokusy o postojové fotky byli spíš boj o to , vůbec je nějak vyfotit, obzvláště , když po prvních 5 fotkách dojde baterka ve fotoaparátu a druhý neměl focení v seriích . Takže ... nachystat štěně .... zaostřit  a v momentě , kdy zmáčknete spoušť, se štěně otočí / sedne / uskočí ( viz Rézynka)..... pak nastává asi minuta načítání fotky a po celou minutu stojí model jak vyřezaný ze dřeva a blik ....v momentě cvaknutí spouště se hne ... a takhle to jde dokola , jen občas vystřídáte model , nebo modelku . Díky synovi Honzíkovi a jeho trpělivosti mělo nakonec každé štěně alespoň jednu použitelnou fotku :o)))) i když by se mohli předvést i lépe .... prý chyba handlerů = mně :o))

Takže rekapitulace po dovršení 7,5 týdne, tentokráte už jen 8 Cvalíků :

Kaspy-Rezervovaný ??
Alvin -Zadaný
Ryky-Volný
 
Kejka-Volná
Kajra Zadaná
Týnka-Prodána
Casey- Prodána
Rézinka -Zadána

 

26.8.2013

Naši drobečci neskutečně rychle rostou , vytahují se , vyspívají a osvalují. Už jim nestačí ohrádka  , už směle zkoumají i odlehlejší konce zahrady . Z každého z nich se pomalinku stává osobnost. Dostali už pastičku na odčervení a podle očkovacího kalendáře i tabletky . Z plemenné knihy jim přišla přidělená tetovací čísla ..... takže teď jsou z nich už oficiálně " pěkná čísla " ,  Jí už vesměs tuhou stravu , granule , tvaroh , lakrumáčky a jiné dobroty , jen někdy jdou ještě na cuc k mamince .Zítra bude pro ně zatěžkávací den , kdy dostanou první očkování . Auuu. Každý den je u nich nějaká mazlící návštěva , takže ranná socializace rozhodně zanedbaná nebude. Také přijeli první zájemci , kteří si vybrali už některé z nich :o))) a už jim doma chystají nové pelíšky. Proto neváhejte a přijeďte se podívat , dokud je z čeho vybírat :o)) Všichni naši Caparti se na vás neskutečně těší :o))) Všichni jsou stejní a přitom každý z nich nějak jiný , jinak báječný . Čerstvé fotografie budou v pátek .

19.8.2013

Dneska nebudeme nic psát , raději vložím ke každému ze štěňat pár fotek . Zbytek najdete ve fotogalerii :o)))Dnešek byl ve znamení hesla , jak nafotit 9 štěňat a neztratit u toho humor :o))

Černý – Caspar Creek zvanýKaspy, Kaspík, Kaspr Volný

Cute Cassie zvaná Kejsinka Rezervovaná

Cameron Calvin zvaný Alvin Volný

Caramel Coffee Cake zvaná Kejka Volná

Cimon Cedryk zvaný Ryky Volný

Courtney Caira zvaná Kajra Volná

Claris Clementine zvaná Tinka Volná

Cranberry Crazy zvaná Rézinka -Zadána

Conker Cody zvaný Koudy -Zadán

15.8.2013

Pro všechny zájemce o naše štěňátka , i pro ty , které sem přivede jen zvědavost přidávám čerstvé stručné popisy povah našich capartů. Jednotlivé medailonky pro Vás sepsala Monika, protože ta je s nimi přece jen každý den a tak může sledovat , jak se temperament , povaha i průbojnost jednotlivých štěňat vyvíjí a mění. Já můžu jen potvrdit. Snažíme se na každém štěňátku popsat , co je pro něj typické a čím se liší od ostatních . Všechny jsou milé , hravé , při chuti a vesele objevují okolní svět :o))Fotografie jsem pro změnu stvořila já , jen upozorňuji , že barva není vždy zachycena přesně , už se stmívalo a díky tomu jsou některá fota s bleskem.  Samozřejmě , komu nestačí jen popis , nezávazná návštěva napoví mnohem víc a osobní dojem a kontakt ze štěňátkem rozhodne , jestli z toho setkání bude láska na celý život:

 

Cranberry Crazy zvaná Rézinka -Zadána


Odmalička největší z holek, takový truc kluka, ale s krásným jemným kukučem. Teď ji ale přerostla Tinka. Pořád ovšem působí mohutným dojmem, to pro její hustou zvlněnou srst. Rézinka je rozhodná, silná, ale nepatří mezi největší raubíře.
 

Caramel Coffee Cake zvaná Kejka

U této oranžové fenečky asi zůstalo nejvíce těch nej. Není sice největší, ale určitě je ze všech nejakčnější, nejrychlejší, nejhlasitější, nejtmavší s nejkratší, ale nejhustější srstí. Jejím novým pánem by určitě měla být silná osobnost, která ocení její individualitu a samostatný názor a zvládne její temperament

Cameron Calvin zvaný Alvin

Zelený pejsek, spíše větší, pevný, s hustou tmavohnědou srstí a bílou tečkou na hrudi. Ani raubíř ani kliďas, prostě takový správný pes.Rád si hraje s mini aportíkem . Že by základ práce :o))

Cute Cassie zvaná Kejsinka

Růžová holčička neustále se pyšnící titulem nejmilejší fenky mojí dcery Eriky. Jinak je jí tak akorát, není ani malá, ani velká, má krásně huňatou tmavou srst. Je hravá, milá, spíše klidnější povahy.

Cimon Cedryk zvaný Ryky

Nádherný pejsek s hnědým obojkem, z kluků nejmenší a nejtmavší. Působí skoro až nenápadným dojmem, rád spí a je to kliďas. Ale jak se říká, tichá voda břehy mele, takže se nechejme překvapit do budoucna..

Caspar Creek zvaný Kaspy

Velký černý pejsek, spíše tmavší hnědé barvy, pevný, vyvážený, který první vstává a poslední chodí spát, rád ohlásí, když se mu něco nezdá a taky si moc rád přijde pro pohlazení

Courtney Caira zvaná Kajra
 

Nejmenší žlutá holka s milým, skoro nevinným pohledem a světlou kratší srstí. Skoro se dá říct, že byla předurčena k úloze rodinného mazlíčka, ale … hrozně nerada chodí večer spát do psího výběhu. Kdyby mohla, tak uteče jako první a taky dává svoji nelibost najevo. Takový andílek s ďáblem v těle.
 

Claris Clementine zvaná TinkaBílá holčička, momentálně největší z feneček. S krásnou tmavou dlouhou hustou srstí, ke které krásně kontrastuje bílá tečka na hrudi. Opravdu jí to moc sluší. Je to velmi obratná a mrštná fenka, která určitě ráda prosazuje svůj názor. A když něco chce ( třeba přelézt ohrádku), tak si to klidně zopakuje i 10x. Tinka se nám prostě hezky „vybarvila“.
 

Conker Cody zvaný Koudy -ZadánModrý pejsek, který vypadá větší než ve skutečnosti je. To pro jeho nádhernou hustou zvlněnou srst. Z pejsků je nejsvětlejší. Ale papá taky rád, to se musí přiznat. Jinak má strašně roztomilý pohled a je to takový pohodář.

 


Suma sumárum: Všechna štěňátka už perfektně zvládla koordinaci pohybu, ráda se pouští při svých výpravách po zahradě dál a dál a objevují neobjevené.Zoubky mají jak perličky a koušou vše, na co přijdou. Hračky, gumové boty, lidské prsty, sebe navzájem. Krásně reagují na hlas, klidně tomu říkejme přivolání a krásně u toho vrtí ocásky. Jen svá jména samozřejmě ještě nerozeznají.Brzy přidáme aktuální foto !!

Čerstvé novinky ze života capartů- jeden měsíc starých  8.8.2013
 


Jednoduše řečeno, jsou závratné. Ale popořadě. Nachystala jsem si pro Vás malý seznam, co je v životě štěňátek nového.

1) Štěňátka definitivně ztratila neohrabanost malých batolat a získala jistotu. Jejich chůze je již zcela stabilní, začínají běhat a taky si spolu hrají. Především se navzájem škádlí, koušou se do čumáku, do uší a do ocásku. Během dne ponejvíce spí, protože je úmorné horko a ožívají hlavně ráno a večer, když se ochladí.

2) Štěňata se přestěhovala z kuchyně ven. Noci tráví ve veliké boudě v psím výběhu, ale během dne s námi, tedy s naší rodinou „vegetí“ v altánu. Manžel a dcera mají prázdniny, já dovolenou, a tak trávíme se štěňaty celé dny. Pokud nespí, úspěšně se nám motají pod nohama.

3) Krmení – jelikož je máma již nechce moc krmit, ačkoliv mléka má ještě pořád dost, tak již musí žrát štěňata zcela sama. A dá se říct, že jim chutná náramně. Jí 5x denně a střídáme jim rozmočené granule nebo tvaroh s piškoty, rohlíky, vločkami apod. Těžko říct, co mají nejraději. Na vše se vrhají jak piraně a vše sežerou do „škřuti“.

4) A jak žerou, tak i rostou. Přímo před o

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .