Vrh B - Brutální bublinky:narozen 19.4.2011

12.7.2011

Od štěňátek nám přicházejí neustále nové zprávy , jen ne vždy stíhám odpovídat :o)) Nové fotky dorazili od Benjínka , který se zabydluje na zahradě u Prahy ( prý uplatňuje zkušenosti z výběrem květeny z domu z rodiště - hold , co se v mládí naučíš....) 

Benjiho nová boudička 

Berry se zase učí plavat a jako správný vodní pes k tomu projevuje veliké dispozice , ba co říkám, do vody už se vrhá sama :o))

Berry a Honza  vody, 

Brixinka za námi byla i na cvičáku , bohužel jsem sebou neměla fotoaparát , takže fotky nejsou . Stejně by nebylo moc času na focení , takže snad příště :o)) 

4.7.2011

Pár dní jsem se odmlčela a to hlavně proto , že doma zůstával už jen Benjínek , který si u nás vysloužil přezdívku Junior a tak jsme si užívali každou chvilku navíc . Je to miláček a vůbec se mi nechtělo se s ním loučit :o)) Nesmírně šikovný pejsek , cvičili jsme spolu " Sedni " , "Ne!" , " Aport" a všechno mu šlo na jedničku . Ale i na něj čekala nová rodina a domeček kousek od Prahy . Tuto sobotu jsem mu sbalila věci a spolu se spoustou rad posadila do auta s Veronikou  a Michalem a už jen zamávala přes okno .Potají jsem zamáčkla slzičku a plná smutku , ale i očekávání , co nového nám život přinese , jsem se vrhla na úklid po štěňatech :o))

Poslední okamžiky s Benjim  

24.6.2011

Holky se pomalinku zabydlují  v nových domovech a posílají krásné fotky , píšou dopisy a hlásí všeobecnou spokojenost . Po ilustraci připojuji citát z některých z nich :

Bublinka

Ahoj Simčo,
tak už jsem teda v Táboře. Cesta mi moc nevadila.Nová panička mi doma ukázala kde mám pelíšek a od té doby ani nikde jinde nespím. Panička si večer rozložila dole v obýváku gauč aby mohla spát se mnou. Moc mi to vyhovovalo a paničce asi taky. Ráno v 8.00 jsme vyrazily do polí. Po silnici jsem šla na vodítku a bylo to docela bezva. Cestou na mě za různejma plotama štěkali různí psi, tak jsem na ně štěkala taky aby zjistili, že nejsem žádná mouchy snězte si mě. Pak jsme vyrazily do zveráče. Bylo tam spoustu cizích lidí, ale mě to bylo úplně jedno. Až do oběda jsem pak bláznila s tou menší paničkou na zahradě, pak mně přijeli přivítat v novém domově různé návštěvy.. Až do večera jsem se chovala naprosto způsobně a předváděla jsem, jak jsem klidná, hodná a tak. Celé odpoledne jsem totiž spala. Rozjela sem to až když všichni odjeli. Taky strašně ráda koušu boty všech velikostí a všeho druhu, ale když mi panička řekne NESMÍŠ, tak toho teda nechám. Ale koukám při tom na ní, jako bych žádné boty ani nikdy neviděla, natož abych je okusovala. Dneska se mnou zase spala v obýváku. Vůbec nevím, jak je to možné, ale ráno jsem se nějakým záhadným způsobem ocitla u paničky na gauči pod peřinou :o))
Očkování proběhlo OK. Ani jsem nevěděla , že jsem dostala včeličku. Vážím 8,40kg.
Redakčně kráceno .

 
Moje malá panička 
 Bublina a Elsinka 


   Bubla a Tvaroh

 Jak vypadá léto v Táboře

Brixinka se sžívá s CBR fenkou Cindy : 

Holka ze Vsetína děkuje za krásné povídání od bývalé maminky .Včelku( druhé očkování) přežila bez kvíknutí,ovšem pak ztropila výstup na celou ordinaci. Moje teta by řekla, prostě hysterka.Ještě , že se k veterinářům nechodí tak často. Jinak ji doktor samozřejmě zkontroloval, moc se líbila,Brixie váží 8,9kg..Jinak doma se chová na velikou jedničku s hvězdičkou. Krásně papá, už i svoje granule. Včera si smlsla na sýru. Rostlinstvo nechává relativně na pokoji,počítala jsem, že to bude horší. (Ale ještě není všem dnům konec). Doma vůbec nekňučí a v noci krásně spinká s náhradní mámou Cindy v boudě!A odpoledne zase na rohožce přede dveřma, a to dokonce tak, že malá je na té rohožce a Cindy gentlemansky mimo. Nevycházím z údivu, jak se z těch dvou stávají "kamarádky". Ovšem Brixie je chytrá holka, 
na Cindy moc nedoráží a když je odmítnuta, jde okamžitě z cesty. Tak na ni vlastně Cindy ani nemá být proč naštvaná. Navíc se jí, teda Cindy, teď věnujeme víc než předtím, aby na Brixie nežárlila, a nese to ovoce.

Cindy , Erička a Brixie 

 Berrynka

Dobré ráno , Tak jsme přečkali první noc:o) Asi v půl druhé si kvikla , že chce jít ven , tak jsme vyběhli, vyčurala se i vykakala... a ráno před šestou to samé , jen když jsem bral do ruky vodítko a klíče , tak trochu upustil malinkou loužičku, asi už to nemohla vydržel , ale venku se ještě dvakrát řádně vyčurala  a doma v podstatě už pak nic nebylo.Pak jsme si hned hráli:o)) Je prostě úžasná !!! Už máme za sebou druhé očkování , Pravda , byla z té ordinace trošku nervózni, ale pak to zvládla . Taky jsme se vážili a přibrala , váží 9.25 kg. Všichni ale říkají , že je to správně , tak budeme přibírat dál . Jídlo jí totiž moc chutná :o))

Berrynka poprvé doma 

A co dělá Benjík ??? Zlobí doma :o)) Je naprosto kouzelný , také jsme se byli očkovat , zvládnul v pohodě . Váží 10,5 kg  a podle paní doktorka je to teda kusanec  :o))) a měl by z něj vyrůst mohutný pejsek . Sama jsem zvědavá .První den tesknil po holkách , ale teď už úspěšně demoluje zahradu i byt sám :o)) , nebo otravuje mámu a strejdu . Po očkování se byl podívat i na cvičáku , ne že by něco cvičil , jen v rámci socializace a choval se tam velice způsobně :o)) Už se netěším na okamžik , kdy nás opustí i on , najednou bude doma pusto . Fotky bohužel nemám , protože vyfotit tuhle psí smečku je často nad moje síly , ale slibuji , že se alespoň pokusím :o))

19.6.2011

Přesně před dvěma měsíci u nás všechno začalo pohádkou o Večernici, kdy se na zámku narodily tři holky ( Blond Brixie, Berry a Bublina) , a princ Velen - Benjík  a jako jmenovaná pohádka tento příběh i pokračuje . Ne během jedné noci , ale během jednoho víkendu nás opustili všechny holky a vydaly se do světa najít si své nové místo a smečku. První odešla Berry , odjela nejdále od nás , až do Českých Budějovic k Honzovi a Karolíně . Oba hlásili , že cesta proběhla v pohodě  a i v novém domově se rychle aklimatizuje. Přejeme hodně štěstí a spoustu společných , krásných zážitků!!

Karolína , Berry a Honza

V postatě hned v zápětí se vydala stejným směrem , ale kousek blíž , to je do Tábora druhá slečna - Bublinka . Byla tam velice očekávaná , vždyť na tuhle holku už čekali bez mála skoro rok!!! Její nová paní i celá rodina ji přijali s otevřenou náručí . Cesta proběhla v pořádku , už byli na první , seznamovací procházce a zatím je všechno v nejlepším pořádku . I jim přejeme do Tábora spoustu radosti , zážitků a žádné bolístky . Myslíme na vás !!

Bublinka se mazlí s paní Veronikou

............ a hned nedělní ráno nás opustila i Brixie . No opustila , naštěstí od nás neodjede daleko a tak ji snad občas uvidím a navíc tak trochu zůstává i u nás doma , takže ji, doufám  i někdy potkáme na výstavě , nebo při jiné příležitosti .  Brixinka bude mít doma lidskou kamarádku Eričku s psí Cindy ( starší fenka CBR) . Přejeme jim , stejně jako zbytku rodiny na Vsetín kopec radostí, moře štěstí a žádné trápení !!!

Erika , Brixie a paní Monika   

Foto galerie , trefně nazvaná "Odcházení" se otevře po kliknutí na poslední fotku. Tak a doma zůstává jen Benjínek . Je z toho chudák trochu v šoku , nikdo ho netahá za ucho , nikdo na něm neleží . Ale i on se dočká . Mamina Chelsea sedí sklesle v koutku a malinko teskní . Ale život jde dál .I já sedím u netu , je mi malinko na měkko a listuji staršími fotkami a zírám , jak neskutečně rychle to uběhlo!!!

VŽDYŤ SE NARODILI TEPRVE PŘED DVĚMA MĚSÍCI !!!

Vkládám sem poslední společné fotky z naší zahrady .

Berry , Brixie  

17.6.2011

Po trochu hektickém týdnu , kdy jsem většinu času trávil v práci a štěňata v horkých denních teplotách ve stínu nastává jedno s nejsmutnějších období s to je odcházení .Bublinky slaví dva měsíce života a mají se čile k světu ( díky vedrům obzvláště v noci ) zahrada začíná připomínat tankodrom a já jsem ozdobena slušivými kruhy pod očima. Usínám ve stoje, v sedě, kdekoliv :o)) Tohle všechno mi vynahradí každá chvilka , kdy se za mnou přijde některé  z nich pomazlit . Snad díky tomu , že jich tentokráte je tak málo , mám ke každému z nich nějaký vztah a s každým se mi bude loučit těžce , snad mně uklidní jen to , že všichni jdou k hodným lidem , kteří je budou milovat , jako já . Bublinka , holka - kříženec žížalky , veverky a tlampače , malá veselá a hravá potvůrka , Berrynka , krásná rozvážná kudrnatá holka , která se strašně ráda honí , Brixinka , miláček , čertík s andělskou tváří , nebo snad andílek s duší ďáblíčka? Všem už balím batůžky . Chvilku dýl si užiju snad už jen Benjíka . Bylo to moc krásné a zvláštní , sledovat je od prvního nádechu , prvních hltů mlíčka , pokusů o krůčky , vrčení , štěkání . Vzpomínám si na první vyjedenou misku , procházku venku , první šťastné vrtění ocásku, první radostné přiběhnutí . Nepřestávám žasnout nad zázrakem zrození a života!! Doma bude najednou prázdno . I když se těším na první prospanou noc , stejně mám pocit , že si půjčím někde amplion a v jednu , ve tři a v pět si budu půl hodiny troubit přímo do ucha , ať si je připomenu :o)) Jdeme na poslední společnou podvečerní procházku, od zítřka už nás bude jen ubývat .

3.6.2011

Barberry Brixie from Hofion - Blonďatá, Brixie , Bubble´s Breath from Hofion - Bubla , Bublina
Berry Blueberry from Hofion - Berry nebo Borůvka , Benjamin Bert from Hofion - Benjík, Ben

 

.....toto letí. Miminům je už šest týdnů a k výročí dostali hned několik danajských darů :o))). Přijela k nám z Prahy dlouholetá kamarádka , paní veterinářka Hanka Jurášková a udělala všem veterinární prohlídku . Zároveň dostaly do sedínky včelku ( první očkování) a druhý den  do ucha několik děr ( tetování ).  Naštěstí štěnda nemají dlouhého pamatováka a tak tu pohromu přežili pěkně ve stínku na zahradě. V rámci socializace poznali i svoji sestřičku z prvního vrhu - Angelinu Honey , a Hančiny výmarky , vyjely na první výlet autem. Potkávají spoustu nových lidí , učí se sledovat lidské nohy :o))poprvé si vyzkoušely pár temp na přehradě .Všichni mi dělají ohromnou radost
!!!! Ve fotoaparátu mám tolik fotek, momentek i pokusů o postoje  , že budu budu potřebovat týden , než se nimi prokoušu :o)) 

Bublina, Borůvka , Blond Brixie a Benji   

23.5.2011

Pozorní návštěvníci si nemohli nepovšimnout , že díky krásnému počasí a vyspělosti štěňat se naše hlavní stanoviště přeneslo na zahradu. Holky a kluk tam mají venkovní výběh a k dispozici kus naší zahrady. Jako nejlepší zahradník se osvědčil Benjík. Neustále se schovává v záhonku. Blondie často pokouší sourozence a první trefila zpět do ohrádky, první taky přiběhne na zavolání  . Borůvka je průzkumník a Bublina mazlík :o)) Všichni se učí , že se nemá čurat a kakat v pelíšku ( venku v boudičce ), kde se schovat před vedrem , jak ukousnout stéblo trávy a podobně . Velikost jejich světa roste téměř každým okamžikem. Během urputných veder jsme je s kluky namočili do misky s vodou a to se jim moc líbilo , okamžitě ožili. Jen Bublina si tam šla pro nášup a podruhé se do misky skulila sama .Maminka Chelsea je moc trpělivá a neustále je se sebezapřením  kojí . Tiše ji obdivuji pokaždé , když vidím ty malinké upírky se zoubky jako jehličky , jak její mléčný bar berou útokem :o)))

Koupání divé zvěře 

15.5.2011

Máme za sebou nabytý návštěvní víkend , kdy si u nás návštěvníci doslova podávali dveře :o)) Štěňátka prošli první socializací , kdy si s nimi přišly hrát jejich budoucí lidské kamarádky , já jsem zase s dospělýma probrala podmínky , rady a a vůbec všechno , co k takovému podeji pejska patří . Štěňátka už jsou dostatečně veliké, zvládají hraní si se sourozenci ,reagují na mámu i na lidi a vítají je s nadšením , řeknou si o jídlo, umí vrtět ocáskem, štěkat , vrčet i kňourat, zkouší tahat za deku , kutálet míček, prostě už jsou to spíš pejsci než mimina.  . Díky tomu , že už mají většinu zoubků prořezaných , maminka je krmí čím dál tím méně a tak připravujeme svačinky několikrát denně .Pak se není čemu divit , že usnou ihned po jídle a je jedno , že uprostřed misky :o))

Bublina v misce aneb návštěvní den  

12.5.2011

Jak ten čas letí , člověk se párkrát vyspí a štěňátkům už je skoro měsíc .

Jsou velicí a už jim nestačí jen mlíčko od maminky , už jsme jim nachystali i nějaké zobáníčko z misky :o))Ráno jim míchám mlíko s piškoty a v poledne už dostávají štěněčí granule s rybou. Kdo někdy viděl útok piraní , tak ví , o čem teď mluvím . Rozhodně jsme jim nemuseli strkat čumáček do mlíčka , aby zjistili , že je to dobrota a i jejich kožíšek nebývá po jídle nijak špinavý , protože čeho se dotknou , ihned v nich i zmizí. V mezičasech je máma poctivě hlídá a krmí .Už se těšíme , jak poprvé vyrazíme na zahradu.Třeba už tento víkend, jen musíme dodělat terénní úpravy , aby jsme nemuseli štěňátka tahat ze záhonů a odpadních kanálů :o)) Zatím se doma honí po bedýnce a nesměle si zkouší pózovat pro fotoaparát . Malá ochutnávka tady :

Blondie ,postoj 

2.5.2011

Hofionkům už pomalinku táhne na druhý týden a ty změny , které se v pelíšku dějí jsou strašně  rychlé. Mám pocit , že když dvakrát po sobě mrknu ,tak mi něco ujde :o)) Z malinkých nemohoucích rukavic se stávají plnohodnotní pejsci, kteří už váží přes kilo . Zvážit tyto rarášky je ale čím dál tím větší problém. Ne , že by váha nestačila , jen šídla sebou tak šijí , že nějaké přesné vážení je nemožné. Taky jejich pohyb , doteď vypadající spíš jako válení sudů ,už doznává drastické změny a v chaotickém mrskání nožičkama jde poznat první nesmělé krůčky.Rozvíjí se kontakt se světem , rozlepují se očička a ouška, sem tam se ozve i nějaký hlasitý projev , který se snaží napodobit štěkání , vrčení , kňučení , štěňátka pomalinku poznávají okolí , sestřičky a brášku , maminku.Všichni už mají své jméno a ke 14 denním narozeninám dostali přidělený první , štěněčí oboječek a s ním i barvičku , takže budou na fotkách lépe rozpoznatelní . Růžový oboječek dostala Blondýna , která se jmenuje celým jménem Barberry Blondie from Hofion, říkáme jí Blondy , Bloncko , ale taky Barbie , nebo Barbra. Proč Barberry ? Podle slovníku je to totiž půdokryvný keř , středního vzrůstu , plný bodlinek , který stráží zahradu před nevítanými hosty ... no prostě Chesapeak v rostlinném podání :o)).Když si naše Blond Barbie vysloužila růžovou, kluci to okomentovali ... krasavice inteligentní :o)) První ze štěňat se podívala na svět svýma očkama . Druhá holka Bubble´s Breath from Hofion ( Bublinka dechu)se jmenuje podle bublinek , které se jí objevili u nosíku s prvním nadechnutím. Říkáme jí Bublina , Bubla , Babl , ale může se použít i Breta , Brety . Holka jako žížalka , první zkoušela , co dokáží její hlasivky a překvapila nás ukázkovým štěkotem .Barvičku oboječku má bílou.Třetí grácie je Berry of Blueberry from Hofion a protože jsem neměla borůvkově fialkový obojek , dostala borůvkově modrý. Je z holek největší a samý sval , pokud jí to zůstane , bude holka jako lusk. Voláme na ni Borůvko , Bory , Borynko , nebo taky Berry a Berrýsko. A zůstává nám tu jen kluk . teda jen :o)) Je ho největší kusanec , je nejčipernější a když ho vidím , jakou rychlostí a jak šikovně běhá po bedničce , doufám , že z něj bude atlet a sportovec, ale hlavně šikula . Jmenuje se podle mých dvou pejsků ( přičemž ten druhý nás bohužel už před lety opustil ) Benjamin Bert from Hofion. Když se s ním mazlíme , do ouška mu šeptáme Benjíku , Benji , Juniore, nebo Berte. Na Benjiho seniora zůstalo tímto oslovení Jino( Džíno). Jen maminka chudina vypadá , jakoby na sobě nikdy neměla ani kudrnku. Aby ji štěnda trochu méně trápily , byla u nich provedena i první manikúra :o))Nejnovější fotka najdete tady :

 

Bublina a Borůvka a první výlet mimo pelíšek  

27.4.2011

Jméno

Porodní váha

1.den

2.den

3.den

4.den

5.den

 

6.den7.den

 

Blondýna

406410468522622650722790předběžně zad.

Bublina

370406436520602626668772zadána

Borůvka

416428462590604730820860zadána

Benjamín

440478514532610680778804zadán

 

Štěňata mají za sebou první týden života a už se začínají pomalinku projevovat. pokoušejí se o první náznaky krůčků , i když ještě na vratkých nožičkách , umějí se hlasitě přihlásit o jídlo. Všichni už zdvojnásobili svou porodní váhu , prostě mají se k světu . Také pomalinku dostávají svoje oficiální jména :o)) Kluk se jmenuje Benjamin Bert from Hofion, Borůvka- Berry of Blueberry from Hofion. :o)). ostatní holky ještě na definitivní verzi čekají, takže zatím ještě  Blondy a Bublina . S jejich majiteli , čekateli jsem v neustálém kontaktu . Jejich táta Nico také nezahálí a tento víkend si vyběhal v Maďarsku další šampionát . Gratulujeme Nicovi i Gerlindě !!Zkoušela jsem natočit nějaké videa na starý fotoaparát , ale co čert nechtěl , v momentě , kdy jsem chtěla natáčet , všichni spinkali . 

 Jen tak pro zajímavost vkládám fotku , jak tráví čas Benji senior :o)) Jako správný kmet usíná nad rozečteným časopisem :o))

 

23.4.2011

Tak nám ty děcka rostou před očima :o)) , všichni už váží přes půl kila a protože je mlíčka u

mámy dostatek pro všechny , v podstatě neustále některé pije . Začínáme jim přezdívat otesánci :o)) I z ležících žížalek se pomalinku stávají dráčci , který se odrážením od podložky už hravě dostanou na druhou stranu porodní bedny a to rychlostí , kterou by jste u nich vůbec nepředpokládali :o)) Celý vrh je v podstatě zadán, těšíme se , až k nám majitelé - čekatelé přijedou na návštěvu .  U postele mám nachystaný fotoaparát , abych mohla zachytit každý vzácný a pomíjivý okamžik jejich vývoje.

Bublinka a její bílá bradička 

21.4.2011 

Den 1 v životě bublinek

Po nekonečném čekání a dlouhém porodu konečně nastal den D a my se dočkali Bublinkové nadílky :o)) V úterý 19.4.2011 se ve večerních hodinách na svět vyklubal čtyřlístek štěňat , tři holky a jeden kluk. Přes první předsevzetí , že štěňátka nedostanou jména hned , jen přidělenou barvičku , mně to nedalo . Každé z nich je tak typické , že si svoji identitu zasloužili ihned po narození . První na svět přišla světloučká holka , která se mokrá leskla jako kus živého zlata . Říkáme jí Blondie - nebo prostě Blondýna . Ještě to není její celé jméno , ale základ už má :o))) Druhá se narodila holčička , která měla první okamžiky neustále bublinku u nosíku a když jí splaskla , všimla jsem si , že má na bradičce pár bílých chloupků , jakoby jí tam něco z té bublinky zbylo . Ano , hádáte dobře, tomu nešlo odolat . Na světě se ukázala Bubble, neboli Bublinka . Holka je to o něco menší , ale taková čečetka , ze všech mimin je nejtmavější , asi jako Honey z prvního vrhu. Třetí grácie má barvu tmavě hnědou , ale ne tak jako Bublina , je mezi holkami někde uprostřed a jméno , které jsem jí vybrala jsem chtěla od prvního okamžiku , kdy jsem o vrhu B začala přemýšlet ... to je Borůvka - Blue berry. Tak a tím končí holky a na svět se dere jejich nejmladší bráška , ovšem zdaleka největší , chlap jako kusanec, barvy stejné jako Borůvka a dostává jméno po svém strýčkovy - Benjim , který v podstatě za všechno může , hlavně za to , že jsem si tyhle hnědé medové medvídky prostě zamilovala. Aby se to nepletlo a i  protože je nemladší , říkáme mu  Benjamínek.Období čekání je za námi , před námi kopec práce. Jen se omlouvám , že aktuality vkládám až teď , ale v prvních hodinách to prostě nešlo . Děkuji všem za milé a upřímné gratulace, snad se mi podaří někdy na všechny maily i odpovědět :o)))  Fotky budu pravidelně dodávat do foto galerie se štěňátky.


Den 0 a zrození vrhu B

5.4.2011

Dneska zakládám nový list našeho webu a to pro štěňátka z vrhu B, na kterém budu psát o všem , co bude kolem mimin nového . Termín se nám blíží a zvědavost roste, takže se těším, kdy vám sem budu moci napsat první zprávu .o))

 

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .